>
Co je bednicí překližka?
>
Vysoká pevnost a všestrannost použití - to jsou vlastnosti, které nejčastěji charakterizují bednící překližku. Název napovídá o jejím hlavním účelu - bednění. Překližku lze použít i jako estetický a přírodní obklad stěn. Je vyrobena z několika vrstev dřeva lepeného napříč.

Proč se na bednění nejčastěji používá překližka? Jedná se o materiál mimořádné pevnosti. Lze jí používat vícekrát, tzn. po vytvrdnutí betonové hmoty stačí desky očistit, aby mohly být použity na dalších stavbách. Pevnost překližky je její největší předností, proto si dnes lze bednění bez použití tohoto materiálu jen těžko představit.
Začněme ale od píky, tedy odpovědí na otázku – co je bednicí překližka? Jak jsme již zmínili, jedná se o desku složenou z vrstev dýhy spojených dohromady. Díky pevnému spojení tenkých dřevěných prvků se překližka stává odolnou vůči ohybu.

Na trhu je několik druhů překližek. Jednou z nich jsou vodotěsné desky, které se používají mimo jiné v bednění. Jejich povrch je pokryt melaminovým filmem, který chrání překližku před škodlivými vlivy vody. Dalším typem překližky, kterou výrobci nabízejí, jsou suchovzdorné, poloodolné a protiskluzové desky. Používají se na lešení a při zřizování stavenišť.

Kde se ještě dají použít desky vyrobené na bázi dřeva? Překližkové bednění je estetický materiál používaný jako obklad stěn. Dodává interiéru teplo a vytváří lehce rustikální atmosféru. Velkou výhodou tohoto řešení je velikost desek, která umožňuje snadné a rychlé pokrytí i velkých ploch.

Černá bednicí překližka je ideálním obkladovým materiálem na stěny v moderních budovách, kde převládá minimalistický styl. Pokud však chcete zachovat přirozenou barvu desek, stačí jejich povrch ochránit bezbarvým lakem. Jedná se o velmi odolný dekorativní prvek, který se používá nejen v obytných budovách, ale také v komerčních, kancelářských a veřejných prostorách.

Univerzálnost použití a dlouhá životnost dělají z desek na bázi dřeva jeden z nejoblíbenějších materiálů používaných ve stavebnictví.

V KTK Construct při realizaci projektů také používáme bednící překližky, a to jak v bednění, tak jako dekorativní prvek. Naši designéři Vám na základě Vašeho přání vždy rádi poskytnou několik možností využití překližky v interiéru i exteriéru.

Co je bednicí překližka?

Máme pro Vás bonus! Můžete nám platit Bitcoiny.
Přijímáme platby i v Bitcoinech!
Napište nám
ODESLAT