>
Proč byste si opravu střechy neměli dělat sami?
>
Mnoho majitelů domů rádi sami provádí opravy, ale než se do jakékoli opravy pustíte, měli byste zvážit veškeré klady a zápory.

Oprava a výměna střechy je složitý a nákladný typ práce. Většina majitelů domů nemá k této práci vybavení a většina z nich nakonec na střeše dělá chyby, které jsou drahé a nebezpečné.

Profesionálové mají znalosti a zkušenosti
Jen málo majitelů domů si uvědomuje, že střecha je složitý systém sestávající z mnoha různých součástí a vrstev. Všechny tyto části pracují společně a musí být správně propojeny, aby
odváděly vodu ze střechy a ne do domu.

Profesionální pokrývači jsou vyškoleni, aby rozuměli střešním systémům a instalovali jejich komponenty v souladu se standardy výrobce a místními stavebními předpisy.
Když na Vaší střeše pracuje profesionál, zváží funkci střechy a její estetiku. Vaše střecha je konec konců klíčovou součástí vizuální přitažlivosti Vašeho domu.

Náklady a nářadí
Mnoho majitelů domů považuje za výhodné provést opravu střechy svépomocí, protože se domnívají, že jim to ušetří peníze. Ale většinou tomu tak není. Malá chyba na Vaší střeše by mohla v budoucnu stát mnohem více a způsobit další škody.

Jen málo majitelů domů dokáže přesně cenově ohodnotit pokrývačské práce. Průzkumy ukazují, že projekty nakonec stojí dvakrát tolik, než si majitelé domů myslí. Je to částečně proto, že majitelé domů budou muset nakupovat mnohem více materiálu, než potřebují.

Profesionální pokrývači také používají nářadí, které je drahé na nákup nebo pronájem. Budete si muset zapůjčit výsuvný žebřík, bezpečnostní pásy a ochrannou přilbu a před tím, než se budete moct vydat na střechu, budete potřebovat školení pro práci ve výškách.

Pokud se snažíte ušetřit peníze nebo čas tím, že si nepůjčujete správné vybavení a neznáte zásady bezpečnosti a ochrany, silně riskujete své zdraví.

Čas
Stejně jako majitelé domů často podceňují cenu projektů, podceňují také čas potřebný k dokončení projektu.

Když pracujete na střeše, její součásti jsou vystaveny dešti, větru a sněhu. I když střechu zakryjete plachtou, živly mohou Vaši střechu poškodit. Je důležité dokončit střešní práce rychle a efektivně, aby se snížilo riziko poškození. Nemůžete to nechat na příští víkend, pokud vše nestihnete dodělat. Počasí se může rychle změnit a dokonce i vystavení slunečnímu záření může poškodit některé střešní materiály.

Profesionální pokrývač odvede svou práci mnohem rychleji než laik, čímž se sníží vliv povětrnostních podmínek na střechu.

Nebezpečí života
Práce na střeše patří mezi nebezpečné. Největším rizikem je pravděpodobnost pádu ze žebříku nebo ze střechy. Majitelé domů jsou náchylnější ke zranění, když pracují na žebříku nebo na střeše, protože neabsolvovali příslušná školení a nemají odpovídající bezpečnostní vybavení.

Po střeše není bezpečné chodit, zvláště pokud střecha vyžaduje opravu. Vždy existuje pravděpodobnost pádu ze žebříku nebo ze střechy.

Chůze po střeše může také poškodit samotnou střechu. Můžete šlápnout na špatné místo, nosit špatné boty nebo chodit příliš tvrdě. Pokud nejste řádně proškoleni, chůze po střeše může způsobit větší problém, než ten, který se snažíte opravit.

Pokud byla střecha poškozena vodou, je ještě nebezpečnější po ní chodit. I malé netěsnosti na střeše mohou způsobit strukturální poškození střechy vyvolané hnilobou střešní konstrukce. Když si stoupnete na nepodepřenou část střechy, můžete spadnout a vážně se zranit.

Profesionální pokrývači jsou vyškoleni, aby viděli varovné signály, že střecha může být nebezpečná, a mají příslušné bezpečnostní vybavení, které je zachytí, pokud se střecha zhroutí.

Proč byste si opravu střechy neměli dělat sami?

Máme pro Vás bonus! Můžete nám platit Bitcoiny.
Přijímáme platby i v Bitcoinech!
Napište nám
ODESLAT