>
Terasy
>
Hlavní výhodou teras je možnost trávit čas na čerstvém vzduchu. Terasu je možné vyprojektovat buď jako přístavbu k domu, nebo zcela samostatně - jako samostatnou konstrukci.

Dříve než se začnete projektovat rodinný dům, je potřeba se rozhodnout, co od terasy očekáváte. V závislosti na vašich potřebách je nutné si vybrat její typ.

Typy teras:

Otevřená
Otevřené terasy nemají stěny ani střechu a v rodinných domech jsou využívány výhradně pro odpočinek za dobrého,
slunečného počasí a v bezvětří. Při výběru tohoto typu konstrukce je nejlepší použít dřevo naimpregnované speciální směsí, která ho chrání před vlhkostí a nízkými teplotami.

Uzavřená
Takové terasy se staví jako přístavba přímo k rodinnému domu, dělají se jako prosklené a zastřešené. To je přibližuje ke krytým verandám a umožňuje jim v nich trávit čas i za nepříznivého počasí. Jejich nevýhodou je, že zde za horkého počasí může být dusno, ale lze to napravit instalací posuvných skleněných dveří.

Polouzavřená
Jedná se o kompromis mezi dvěma předchozími variantami - obvykle se jedná o zastřešenou letní terasu přiléhající k rodinnému domu, ale bez stěn.

Samostatně stojící
Takové terasy mohou být uzavřené, otevřené nebo polouzavřené. Jejich hlavním rysem je, že se budují jako samostatné konstrukce v jakémkoliv místě pozemku.

Rohová
Takovým terasám se říká kopírující vnější obrysy. Budují se podél několika stěn domu, čímž umožňují výrazně zvětšit prostor pro odpočinek. Takové přístavby vyžadují pevný základ, který nedovolí, aby se konstrukce zhroutila v případě prosedání půdy nebo přírodních jevů.

Víceúrovňová
Možností takových řešení je celá řada, ale všechny spojuje existence několika „pater“ terasy propojených schody nebo nakloněnými plochami. Jednotlivá podlaží buď mohou odpovídat patrům domu, nebo tvořit svůj vlastní samostatný systém. Jakýkoli typ terasy může být víceúrovňový.

Chcete si postavit dům s terasou? Žádný problém. Projektanti KTK Construct rádi zohlední Vaše přání a společně s domem Vám postavíme nejen terasu, ale i altán, garáž a jakékoliv další typy přístaveb. Naše firma zrealizuje jakoukoli vaši fantazii kvalitně a včas.

Terasy

Máme pro Vás bonus! Můžete nám platit Bitcoiny.
Přijímáme platby i v Bitcoinech!
Napište nám
ODESLAT