>
Jak správně zateplit svůj dům?
>
Zateplení stěn rodinného domu není pouze opatření k zachování tepla a snížení částek ve výdajích za vytápění, ale také povinná procedura předepsaná v příslušných předpisech. Práce lze provádět samostatně, podle podrobných pokynů, ale je lepší svěřit výpočet, výběr materiálů a jejich montáž odborníkům. Při realizaci zakázek věnují specialisté KTK Construct tomuto procesu mimořádnou pozornost. Velice pečlivě vybíráme správné materiály a plánujeme každou fázi práce, čímž šetříme Váš rozpočet a čas.

Pokud tedy stojíte před problémem tepelné náročnosti vašeho domova a rozhodnete udělat si vše svépomocí, pak si pravděpodobně kladete spoustu otázek a první, která
vyvstává, je, jak správně zateplit stěny domu. Dále stojí za to prozkoumat trh s materiály, vypočítat požadovanou tloušťku a seznámit se se specifiky provádění montáže. O tom všem poví náš článek.

Specifika procedury
Tepelná izolace se v zásadě provádí jako zavěšená fasáda, kdy se mezi povrchem stěny, vrstvou izolace a dokončovacím obkladem ponechá malá větrací mezera. Použití této technologie umožňuje po dlouhou dobu zachovat vlastnosti stavebních materiálů, zajišťuje efekt „termosky“, kdy je v zimě teplo a útulno, a naopak chladno v letních vedrech. V pokojích se udržuje příznivé mikroklima po celý rok.

Populární materiály
Když se ptáte jak nejlépe zateplit dům vlastními rukama, první čemu musíte věnovat pozornost, je surovinová základna, která bude tvořit základ práce. Tradičně se vybírá na základě tepelně izolačních vlastností a rozpočtu na realizaci projektu. Níže se budeme věnovat nejoblíbenějším stavebním materiálům na trhu.

Extrudovaný polystyren
Vyrábí se ze stejných granulí jako tradiční polystyren, ale zcela jinou technologií. Od svého protějšku se liší nízkou absorpcí tepla a vyšší pevností. Stavební materiál se aktivně používá jako izolace základové desky, suterénu, sklepu a dalších prostor.

Kamenná vata
Jedná se o druh minerální vlny, která je vyrobena na bázi přírodního kamene (čedič). Materiál se vyznačuje nízkou hustotou, vláknitou strukturou a ultra nízkou absorpcí tepla. Jeho výhodou je naprostá nehořlavost a schopnost „dýchat“.

Pěnový polyuretan
Velice rozšířený tepelný izolant, který je v každodenním životě dobře známý jako polyuretanová pěna nebo nábytkový molitan. Nejčastěji se používá při výrobě sendvičových panelů. Stříkaný výrobek je žádaný tam, kde je potřeba provést bezespárovou tepelnou izolaci na víceúrovňových složitých površích. Strojová aplikace umožňuje pokrýt obrovské plochy v krátkém čase.

Ekovata
Ekologicky čistá tepelná izolace na bázi přírodního celulózového vlákna. Má ultra nízkou tepelnou vodivost, nanáší se automatickým i ručním způsobem.

Jak správně zateplit svůj dům?

Máme pro Vás bonus! Můžete nám platit Bitcoiny.
Přijímáme platby i v Bitcoinech!
Napište nám
ODESLAT